Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 5,75 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,36 / Satış: 6,39

‘Abdestinden şüphesi olmayanın, namazından hiçbir şüphesi yoktur

‘Abdestinden şüphesi olmayanın, namazından hiçbir şüphesi yoktur
  • 11.02.2019

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, düzenlenen kahvaltıda Milaslı basın mensuplarıyla bir araya geldi. Hıdır, “Dünyanın gözbebeği olan Muğlamızı, korunma ve kollanma dengesini gözetmek suretiyle 31 Mart’ta yeni bir göreve talibiz” dedi.

AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, düzenlenen kahvaltıda Milaslı basın mensuplarıyla buluştu.
Kahvaltıya; AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Mehmet Nil Hıdır, AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, AK Parti Milas Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti Milas Kadın Kolları Başkanı Cemile Özdemir, AK Parti Milas Gençlik Kolları Başkanı Kadir Bingöl, belediye meclis üyeleri aday adayları ve basın mensupları katıldı.
AK Parti Milas İlçe Başkanı Fahri Acar, herkese ‘hoş geldiniz’ dedikten sonra sözü AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak’a verdi.

“TARAFLI VE HOŞGÖRÜSÜZ TUTUMA MARUZ KALDIK”
AK Parti Milas Belediye Başkan Adayı Barış Saylak, geçtiğimiz gün deve güreşinde yaşanan gerginlikle ilgili şunları ifade etti: “Sayın Vekilimiz Mehmet Yavuz Demir, Ankara’da geçen hafta içerisinde Gençlik ve Spor Bakanı ile yaptığı görüşmelerde Yeni Milasspor Kulübü’ne, Milas Gençlikspor Kulübü’ne ve Milas Belediyesi Beçin Gençlikspor Kulübü’ne maddi ve yine malzeme anlamında; hem ayni ve hem nakdi yardım sözü bu hafta içerisinde gelecek. Dün sadece bunu söylemek için bir söz hakkı istedik. Arkadaşlarımıza bunu duyurmak istedik. Ancak bize 5 dakikalık mikrofonu bile çok gördüler. Aynı zamanda üzülerek takip ettiğim bir gelişme daha var. Ne yazık ki Milas’ın güzide kulübü Yeni Milasspor’un isim hakkı başkalarının elinde. Yeni Milasspor Kulübü’ne bu kadar sahip çıkıp, başka kimseyi sokmak istemeyen arkadaşlar oralara, halkıyla ilişkisini kesmek isteyen arkadaşlar, bundan da bir haberler. Dün ben onun sözünü vermek için de gelmiştim. Yeni Milasspor Kulübü’nün isim hakları, işletmecilik haklarının hepsinin hallolacağını ifade ederek, bize bir dostumuz dedi ki; ‘Barış Bey, bunu Yeni Milasspor Kulübü’ne müjdeleyebilirsiniz.’ Ben dün, o müjdeyi vermek için gitmiştim. Ancak ne yazık ki o taraflı ve o hoşgörüsüz tutum, bize bunları söylememizi engelledi. Biz de bunun üzerine tribünleri tek tek gezerek, halkımızla tek tek kucaklaşarak, bizi kimse halkımızdan ve hemşerilerimizden koparamaz, gereğini yaptık. Her ne kadar benim bileğimde, yumuşak doku zedelenmesine sebep olduysa da bununla ilgili ekibim ve kendimle de gurur duyuyorum. Ayrıca bir şeyin altını çizmek istiyorum. Dün protokole gittiğimde, kutlamak için baktım ki bir sandalye bile ayrılmamış bize. Bunu da ifade ettim. Sağlık olsun, önemli değil. Biz illa ki protokollerde oturacak değiliz. Dağda, taşta her yerde otururuz arkadaşlar, bunun altını çizmek istiyorum.”
“MUĞLA’YA TALİBİZ”
AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Nil Hıdır: “Bizi ağırlayan, AK Parti İlçe Teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. Milas’a gerçekten büyük hizmetleri dokunan, hala TBMM’de kalbi çırpınan Mehmet Yavuz Demir var. Barış Saylak kardeşimiz, Milas’ın kendi içinden çıkan evladıdır. Köylerdeki fedakarca yaptığı çalışmalar, onun siyasetteki görev almasını kaçınılmaz hale getirdi. Siyasetin temeli, vatandaşlarımızın istek ve taleplerinin karşılanmasıdır. Eğer vatandaşımızın derdiyle, dertlenebilen insan varsa siyaset onun için adeta bir kader haline gelmiştir. Barış Saylak kardeşimiz, gerek ilçe merkezinde, gerek köylerde halkımızla iç içedir. Adaylığı hak etmiş bir kardeşimizdir.
2003 yılı itibariyle Muğla’da AK Parti İl Başkanlığı göreviyle, Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirilmiştim. 2007 yılında yaptığımız İl Özel İdaresi’nde; tüm köylerimizin içme suyu, sulama kanalları, 3500 km’lik köy yollarının asfaltlanması, parke taş döşenmesi vs. o günkü bedeli 356 milyon lira olan, bugünkü bedeli 700 milyon lira civarında bulan bir yatırım yaptık. Bu yatırımların ardından köylerde, şahsımdan ve AK Parti ailesinden çok memnun olduklarını ifade ettiler. Bu benim için çok büyük bir referans. Tepeden atanmış bir ekip değiliz. Halkımızın gönlünde yer etmiş, sevgiye hizmetle karşılık vermiş bir ekibiz. İnşallah dünyanın gözbebeği olan Muğlamızı, korunma ve kollanma dengesini gözetmek suretiyle 31 Mart’ta yeni bir göreve talibiz. Gezdiğimiz yer yerde, milletin teveccühüyle karşılaşıyoruz. Öncelikli olarak il ve ilçe merkezlerinin sorunlarını tespit ettik. Öncelikle medeniyetin merkezi olan, içme suyunun mutlaka takviye edilmesi gerekir. Aspesli kanserojen boruların değiştirilmesi önceliğimiz. Diğer konu ise ulaşımımızın şehir merkezlerinde daha uygun hale getirilmesi. Fiyatların düşürülmesi, halkımızın çok kolaylıkla ulaşıma erişmesi ve dolmuş seferi bulunmayan köylerde, seferlerin konulması. Ulaşımda öncelikli hedefimizdir. Altyapıda, değişen büyüyen nüfus oranlarına göre kanalizasyon sisteminin tamamlanması.
Her ilçemize özel makro projelerimizi, ilerleyen günlerde paylaşacağız. Biz iktidar partisinin, Muğla’da büyükşehir belediyesi olmasına talip olduk. 21. yüzyılda, akıllı şehirler seviyesine Muğla’yı getirmek istiyoruz. İnşallah 31 Mart günü, Muğla ve Milaslı kardeşimizin teveccühüyle kazanacağız. Efendi değil, kapalı kapalı arkasında değil, şeffaf bir şekilde yöneteceğiz. Yolumuz açık olsun.”
“ABDESTİNDEN ŞÜPHESİ OLMAYANIN, NAMAZINDAN HİÇBİR ŞÜPHESİ YOKTUR”
Nil Hıdır, ulusal medyada da yer alan ‘Muğlalıları dövmek lazım’ haberiyle ilgili açıklama yaptı. Hıdır, olayın medyaya yansıtıldığı gibi olmadığının altını çizerek: “Aslında o, aile toplantısı içerisinde konuştuğumuz bir konuydu. O kişi gazetesinde, espri olduğunu da yazdı. Ama o günkü siyasi ortamda bir takım iç dinamik ve rakiplerimiz, bunu ulusal medyaya taşıdılar. Muhalefet de bunu duydu, o da sahip çıktı. Olayı çok ciddi bir platforma taşıdı. Aslında benim bir karıncayı dahi ezmediğimi, bütün çalışma arkadaşlarım ve basın mensupları bilir. Dolayısıyla benim Milas halkıma, Muğla halkıma böyle bir cümleyi sarf etmem mümkün değildir. Akıl tutulmasıdır. Aile içerisindeki bu espri anlayışımızı, o gün buradaki basın mensubu arkadaşımızın dışarıya taşıması da belki onun bir hatasıdır. Ama önemli değil. Biz Muğlalıların hizmetindeyiz. Bugün yine, bunu ısıtıp gündeme getirmek isteyen art niyetli kişiler var. Oda TV gibi basın mensubu arkadaşlarımız var. Ben buna bir atasözü ile cevap vermek istiyorum ‘Abdestinden şüphesi olmayanın, namazından hiçbir şüphesi yoktur.’ Yani benim hamdolsun ne Muğla milletimizle, ne halkımızla böyle bir sıkıntımız yok. Ama siyasette her türlü, muhalefet görevini yapmakla mükellef. ama bunun etik veya etik olmayan yönlerini yine sizlerin takdirine bırakıyorum.” dedi.
Kahvaltı toplu çekilen hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.