Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,34

Başkan Yardımcıları 8 bin 900 Aras 12 bin 900 TL. .maaş alacak

Başkan Yardımcıları 8 bin 900 Aras 12 bin 900 TL. .maaş alacak
  • 02.05.2019

Bodrum Belediyesi’nin bugün yapılan Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı saat 14:00’de Konacık Mahallesi’nde ki Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddelerinin dışında başkanın maaşı, başkan yardımcılarının maaşı ve belediyenin kiradaki mülkleri konuşuldu. Başkan Aras meclis toplantısını “Başkan Yardımcılarının maaşı 8900 TL. Benim maaşım ise 12.900 TL. dır” diyerek oturumu kapattı.

Bodrum Belediyesi’nin bugün yapılan  Mayıs Ayı Olağan Meclis Toplantısı saat 14:00’de Konacık Mahallesi’nde ki Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Toplantıda gündem maddelerinin dışında başkanın maaşı, başkan yardımcılarının maaşı ve belediyenin kiradaki mülkleri konuşuldu.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras çevre ve görüntü kirliliği ile mücadele ettiklerini ,  turistlerin mağdur olmaması için sahillerdeki düzenlemelere önem verdiğini belirterek “Çarşılardaki işgaliye ve düzensizliklerle , hanutçularla mücadele ediyoruz, kaçak yapılaşma ile mücadeleye Güvercinlik’ten başladık. Ve devam edeceğiz, iskeleler ilede mücadele edeceğiz. Özellikle imar barışı istismar edilerek yapılan kaçak yapılaşmalarla mücadelemiz devam edeceğiz. Özellikle fütursuzca yapılan kaçak yapılaşmalar hem görüntü kirliliği yapılıyor. Örneğin yasal hakkı 80 metre olan bir konutun 280 metreye çıktığını ve 4 kat olduğunu tespit ettik. Bütün hepsine müdahale etmeye kararlıyız sonuna kadar devam edeceğiz. Alt yapısı olmayan ilçemizde yoğun yapılaşma nedeni ile elektrik sıkıntılarını bu yaz yaşayacağız. Sizlerinde bu konuda çok önemli görevleri var, hem kaçak yapılaşmadan vaz geçsinler yapanlarıda ihbar etsinler. Bunun başka bir yolu yok. İnsanın yaşam hakkına rüzgarına güneşine engel olanlarla mücadele edeceğiz, bunu önemle belirtmek istedim” dedi.

.

Bodrum Belediyesi’nden yapılan kaçak yapılaşma ile ilgili  açıklamada ise “Bodrum Belediyesi’nin tesis ettiği işlemler, hukuk çerçevesinde, tarafsız ve tümüyle şeffaftır. Hiçbir kişi, kurum veya tüzel kişiliğe karşı ön yargılı bir tutum içerisinde bulunmayan belediyemiz, yargı kararları ile denetlendiği üzere iş ve işlemlerini usul ve yasalara uygun şekilde sürdürmektedir. Bodrum   Belediyesi’nin kaçak yapılarla mücadele seferberliği, Bodrum halkının ve Bodrum’un menfaatlerini korumak, Bodrum yarımadamızın özellikle İmar Barışı sonrasında maruz kaldığı betonlaşma furyasının önüne geçerek Bodrum’umuzu bu kötü gidişten kurtarmak, Bodrum’un doğasını, çevresini,  denizini tahrip ve talan eden tüm gayrimeşru uygulamalara bir son vermek amacıyla başlatılmıştır ve büyük bir kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Meclis toplantısının gündeminde olan maddeler oy birliği ile kabul edildi. Torba Sanayi Sitesi ile ilgili maddelerde de beklenen tartışma yaşanmadı, konuya itiraz edende olmadı.

Başkan Aras meclis toplantısını “Başkan Yardımcılarının maaşı 8900 TL. Benim maaşım ise 12.900 TL. dır” diyerek oturumu kapattı.

Kent Konseyi Ekoloji Gurubu sözcüsü  Mehmet Çilsal “Belediyeye ait yaklaşık 500 gayrimenkul arpalık olarak kullanılmasaydı belediyenin kasasında şu anda 300 milyon TL. olacaktı. Bu gayrimenkulün en az yüzde 90 ‘nı  ihale yasasına uyulmadan ihale yapılmadan kiralanmıştır. Bu uygulamaya son verin şu andaki tüm kiracıları tahliye edin. Şu anda halen 1 milyon lira belediyeye borcu olan 500 bin TL. borcu olan var. Lütfen bu kanunsuzluğa hukuksuzluğa son verin” dedi.

Aras “Bu konuda tespite başladık, zaten üç ay kirasını ödemeyen tahliye edilir. Belediyenin önemli kaynaklarını buradan sağlayabiliriz diye düşünüyorum, ayrıca işgaliye komisyonumuz tüm standları tezgahları tekrar dolaşıp inceleme yapacak, standları belediyeden kiralayanlar çok yüksek kiralarla başkalarına devir ediyorlar. Ancak işe başlayalı kısa bir süre oldu. Bizi istismar eden iyi niyetimizi kullananları tespit edeceğiz, gerçek hak sahiplerine teslim edeceğiz” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.