Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,34

Bodrum Torba’da gergin yıkım

Bodrum Torba’da gergin yıkım
  • 13.05.2019

Bodrum’ un Torba mahallesinde kaptan Oktay Yılmaz’a ait tuvalet ve üç metre uzunluğundaki iskele geniş güvenlik önlemleri altında Bodrum Belediyesi yıkım ekipleri tarafından bugün akşam saatlerinde yıkıldı. Yıkım sırasında Oktay Yıldız ve yıkım ekipleri arasında sert tartışmalar yaşandı. Bölgeye polis ekibi sevk edildi

Bodrum’ un Torba mahallesinde kaptan Oktay Yılmaz’a ait tuvalet ve üç metre uzunluğundaki iskele geniş güvenlik önlemleri altında Bodrum Belediyesi yıkım ekipleri tarafından bugün akşam saatlerinde yıkıldı. Yıkım sırasında Oktay Yıldız ve yıkım ekipleri arasında sert tartışmalar yaşandı. Bölgeye polis ekipleri geldi.

Torba Mahallesi ndeki Belediye Kafeterya’nın yakınındaki sahilde bulunan Oktay Yıldız’a ait üç metrelik ahşap iskele ile polyester tuvaletin yıkımı için Bodrum Belediyesi ekiplerinin aldığı yıkım kararı bugün akşam saatlerinde uygulandı. Fen ve İmar İşleri yetkilileri 15 işçi , 12 zabıta memuru, iki kamyon ve iş makinası ile Yıldız’ın teknesininde bağlı bulunduğu 3 metrelik iskeleye gelen ekipler önce polyester tuvaleti kaldırdı. Oktay Yıldız’ın defalarca yıkım kararını görmek istemesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan yapı Kayıt Belgesi aldığını üstüne üstlük 40 bin TL. de ecrimisil ödediğini belirtmesi yıkımı durdurmaya yetmedi.

Tuvaletin yıkımından sonra üç metrelik iskele yıkılırken belediye ekipleri Yıldız’ın teknesinin bağlı bulunduğu yüzer puntonuda almak istedi. Ancak Yıldız belediye görevlilerini “Kardeşim deniz üstündeyiz siz karışamazsınız bu benim malım kendi paramla aldım. Hangi hukuk ve yetki ile burayı yıktınız, yazılı tebligat olmadığı gibi devletin bakanlığından yapı kayıt belgesini aldım harç paralarını ödedim, gidin lüks otellerin villaların önündeki iskeleleri yıkın, Torba’da sahil kapatan villalar var, onların sahilindeki işgalleri niye yıkmıyorsunuz. Bumu sizin adaletiniz ,dubamı puntonu alamazsınız” diye bağırdı tepki gösterdi. Üç metrelik iskele tamamen yıkıldı, kullanılamaz hale geldi. Kaptan Oktay Yıldız, bu işin yasal peşini bırakmam kanuni hakkımı gasp ederek elimden aldılar, yasal süreçte bunun peşini bırakmam hakkımı arayacağım birde bana yapılanlar zenginlere villaların önündeki otellerin önündeki  dev iskelelere kaçak iskelelere yapılacak mı, bula bula bizim üç metrelik oda yasal izinli iskeleyimi buldular” dedi.

Bodrum Belediyesi Fen ve İmar İşleri yetkilileri ise 775. Maddeye göre işlem yaptıklarını yapılanın tamamen yasal çerçeveler içerisinde olduğunu belirttiler.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.