Reklam
Reklam
Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

CHP Muğla İl başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.

CHP Muğla İl başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.
 • 07.02.2020

Bugün her bir üyemizin, gönlü CHP’de atan her bir yurttaşımızın emeğiyle alnının teriyle büyüttüğü CHP Muğla İl başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.
Ülkemizin içinde bulunduğu koşulları göz önünde bulundurduğumuzda, talip olduğum görevin ağır sorumluluğunun bilincindeyim.
Harcı Cumhuriyetin temel değerleriyle karılmış Muğla’mız için Cumhuriyetin temel direği ve teminatı partimiz CHP’nin yeri kuşkusuz başkadır.
Şimdi bir yandan Cumhuriyetin temel kazanımlarını demokratik ayakları güçlendirilmiş bir parlamenter rejime geçerek tek adam rejiminden geri alacağız, bir yandan da Cumhuriyeti demokrasi ile taçlandıracağız.
CHP’nin önündeki tarihi misyon budur. Bu misyonu gerçekleştirecek koşulları yaratmak hepimizin sorumluluğundadır.
Bugün Türkiye genelinde yerel seçimlerden aldığı güçle iktidara yürüyen bir partinin emekçileriyiz. Günden güne sorumluluğumuz artıyor…
Artık Türkiye büyük bir eşitlik, özgürlük, adalet ve demokrasi atılımının eşiğindedir. 31 Mart-23 Haziran yerel seçimleri halkımızın bu atılıma yönelik teveccühünü göstermiştir.
Şimdi yerel seçimlerde başladığımız işi tamamlama zamanı! Türkiye’yi CHP iktidarına kavuşturma zamanı…
Tek adam rejiminin yarattığı tahribatı, demokrasiyle taçlanmış bir Cumhuriyet çizgisiyle yok edecek ve halkımızın eşitlik özgürlük adalet özlemini hayata geçireceğiz.
Bütün bunların hayata geçirebilmesi için il örgütlerimizi güçlü bir mücadele ruhuyla teçhizatlandırmalıyız. Her bir üyemizin bu mücadele ruhuyla donanması ancak partimizin politikalarının büyük bir tutarlılıkla savunulması ile mümkündür.
Bu zor dönemde, 2 yıllık il başkanlığı deneyiminin verdiği tecrübeye yaslanarak (kuşkusuz 2 yıllık sürecimizin öz-eleştirel bir değerlendirmesi ile beraber) CHP Muğla il örgütünü partimizin iktidarına hazırlamaya talibim.
Buradan eğer örgütüm bana yeniden il başkanlığı görevini verirse şu konularda taahhütte bulunuyorum:
1) Muğla il örgütünü gençlerin enerjisi, kadınların yaratıcılığı ile bezemek için elimden geleni yapacağım. İl örgütümüz yoluna daha çok gençle ve kadınla yürüyecek.
2) Muğla il örgütü bütün karar alma süreçlerinden mali konulara kadar tam bir şeffaflık içinde yönetilecek.
3) Artık ülkemiz siyasetinde parlamenter rejime geçmek isteyen partilerin büyük çoğunluğunun fiili ittifakı vardır. CHP bu ittifakın ana omurgası, temel belirleyenidir. Genel merkezimizin bu konuda belirlediği politikaları Muğla’da büyük bir şevkle uygulayacağım.
4) İl örgütümüzü işçilerin, memurların, çiftçilerin ve esnafın dayanışma kapısı haline getirecek, bu kesimlerinin sorunlarının siyasetin merkezine ulaşması için elimden geleni ardıma koymayacağım.
5) Bu halka demokrasi sözümüz var, bu sözün gereği örgütümüzü aşağıdan yukarıya tam bir eşitlik anlayışıyla inşa etmektir. Göreve geldiğimin ertesi günü bu konuda canla başla çalışacağım.
Bir kere daha: “ Türkiye’yi CHP iktidarına kavuşturma zamanı…” diyor, CHP Muğla il başkanlığına adaylığımı açıklıyorum.
Hepinize teşekkür ediyorum.

                                              

Etiketler:

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.