Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

İlimizin sahil bölgelerinde hububat hasadı başladı.

İlimizin sahil bölgelerinde hububat hasadı başladı.
  • 22.05.2020

İLİMİZDE HUBUBAT HASADI BASLADI

21 Mayıs tarihinde, ülkemizin ve ilimizin stratejik ürünlerinden olan hububatta hasat başladı. Her yıl olduğu gibi biçerdöver ve harman makineleri ile hasada başlandı.
Hasada katılan Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, hasattan sonra üreticilerle bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada; “pandemi süresince gördük ki bu ülkeyi kurtaracak üretimdir! Gıda tedariğinin devamlılığı ve sekteye uğramaması için üretime devam etmek zorundayız. Biz de İl Müdürlüğü olarak bu süreçte sürekli sahada üreticilerimiz ile beraberdik. Bugün burada da temel gıdalarımızın başında gelen unu, dolayısıyla ekmeği sofralarımızda eksik etmemek adına ürettiğimiz buğdayın hasadını gerçekleştirdik. İlimiz coğrafi avantajları nedeniyle birçok ürünün yetiştiği, ürün deseni oldukça zengin ve ülkemize de çok çeşitli ürünlerin tedariğini sağlayan bir konumdadır. Bu süreci üreterek ve üretmeye devam ederek daha bilinçli atlatacağımıza inanıyorum. Bu yolda bizden desteğini esirgemeyen Sayın Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli ve Muğla Valisi Sayın Esengül Civelek’e şükranlarımı sunuyorum. Üreticilerimize sesleniyorum; siz varsanız biz de varız! Ürününüz bol, kazancınız bereketli olsun” dedi.
BİÇERDÖVER VE DANE KAYBI KONTROLLERİ…
Hasattan sonra İl ve İlçe Müdürlüğünde görevli teknik personeller tarafından dane kaybı ve biçerdöver kontrolleri yapıldı.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.