Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

İlkokul Öğrencileri Çanakkale Ruhunu yaşadılar

İlkokul Öğrencileri Çanakkale Ruhunu yaşadılar
  • 13.12.2018

Bodrum Turgutreis  Mahallesi’nde   ziyarete açılan Çanakkale 1915 gezici TIR’ına vatandaş ve öğrencilerden yoğun ilgi

Haber: Selçuk AKBAŞ

Çanakkale 1915 Gezici Müze TIR’ının Şehitler Diyarından Anadolu’ya” projesi kapsamında ülke genelindeki  dolaştığını ve bu kapsamda da Bodrum’da bulunduğunu   belirten  yetkililer   gezici müzemizi vatandaşlar ve öğrencilerle buluşturduk. Okullarımızda da büyük ilgi görmüştü. Devamlı olarak ülke genelinde il ve ilçelerimizi  gezerek halka Çanakkale’de verilen mücadeleyi tablolar, temsili siperler, yemek kapları mermi kovanları, asker çarığı,asker matarası,bombalar, mermiler, silahlar, subay, astsubay ve erlerin özel eşyalarını sergilendiği gezici müze TIR’ımızda ayrıca Şehitler Abidesi Anıtı maketini  halkımıza ve öğrencilerimize  anlatmaya çalışıyoruz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza ülkemizin ne kadar zor şartlar altında ülkelerini savunan ve çetin savaşların yaşandığı Çanakkale Savaşları’nı öğrencilere ve halkımıza Çanakkale ruhunu yaşatıyoruz..

 

Çanakkale 1915 Gezici Müzemiz halkımıza ve öğrencilere ücretsiz olarak ziyarete açık .TIR’ımızı öğrencilerle buluşturuyoruz. Özellikle Çanakkale’ye gidemeyen öğrenciler içinde Çanakkale 1915 Gezici Müze TIR’ımız faydalı oluyor” ifadlerini kullandılar.

 

. Çanakkale 1915 Gezici Müze TIR’ını gezen Zeyyat Mandalinci İlkokul     öğrencileri de, “Çanakkale savaşlarını tarih kitaplarında okuduk ama atalarımızın bizlere emanet ettiği bu vatanın bir karış toprağını bile vermemek için ne tür fedakarlık yaptıklarını gezici müzede de görüp öğrenmek çok daha iyi oldu.  Bizlere bu imkanı sağlayan herkese çok teşekkür ediyoruz” dediler..

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.