Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,34

Jülide Sarıeroğlu:”Ülkemizle ilgili büyük hedeflerimiz var”

Jülide Sarıeroğlu:”Ülkemizle ilgili büyük hedeflerimiz var”
  • 13.03.2019

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu:
– “Gönülden, vatanımız, milletimiz, bayrağımız, ezanımız için yollara çıktık. Ülkemiz ve 82 milyon vatandaşımızla ilgili büyük hedeflerimiz var”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, “Gönülden, vatanımız, milletimiz, bayrağımız, ezanımız için yollara çıktık. Ülkemiz ve 82 milyon vatandaşımızla ilgili büyük hedeflerimiz var.” dedi.

Sarıeroğlu, Muğla’nın Ortaca ilçesinde ziyaret ettiği Özel Ortaca Coşku Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde velilerle bir araya geldi, çocuklarla boyama yaptı.

Jülide Sarıeroğlu, buradaki konuşmasında Türkiye’nin önemli bir seçimin öncesinde olduğunu söyledi.

15 Temmuz’da temelleri atılan Cumhur İttifakı’nın Yenikapı ruhuyla güçlendiğini belirten Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Şimdi de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk seçimi. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ideallerine, hedeflerine ulaşabilmek için ilk adım yerelden başlar. Bu anlamda yine MHP’li kardeşlerimizle omuz omuza çalışmalarımızı yürütüyoruz ama biz bütün vatandaşlarımızın oyuna da talibiz. Ayrımsız, ötekileştirmeden, ‘kim olursan ol gel’ diyoruz herkese. Bu bağlamda zaten yaşanan süreçler ortada. Diğer partilerin adaylarını, meclis üyelerini belirlerken masa başında yaptıkları hesaplar, kitaplar, teşkilatların verdikleri tepkiler ortada.”

Sarıeroğlu, Cumhur İttifakı olarak masa başında, gönülsüz, zoraki anlaşma yapmadıklarını vurgulayarak, “Gönülden, vatanımız, milletimiz, bayrağımız, ezanımız için yollara çıktık. Ülkemiz ve 82 milyon vatandaşımızla ilgili büyük hedeflerimiz var.” diye konuştu.

Türkiye’nin, sandıkta çıkacak sonuçla 4,5 senelik bir seçimsiz sürece gireceğine dikkati çeken Sarıeroğlu, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin yoluna güçlü şekilde devam etmesini istiyoruz. Her sorun, talep, ihtiyaç, beklenti şu anda Türkiye’nin imkanları, potansiyeli dikkate alındığında çözülebilir, konuşulabilir, istişare edilebilir ve yol alınabilir. Önemli olan bu dönemde birlik beraberliğimiz. 31 Mart akşamı farklı bir sonuçla Türkiye’nin karşı karşıya kalıp, sonrasında kaos hesapları içinde olanlar var. Bugüne kadar milletimiz ferasetiyle, basiretiyle her zaman Türkiye’nin sıkıştığı anlarda, zor zamanlarında önünü açmıştır.”

– Seçim ofisi ziyareti

Sarıeroğlu ve beraberindekiler, daha sonra MHP Ortaca Belediye Başkan adayı Alim Uzundemir’in seçim ofisini ziyaret etti.

Esnaf ziyaretinde de bulunan Sarıeroğlu, ardından Ula ilçesi Karabörtlen Mahallesi’nde fidanlık çalışanlarıyla bir araya geldi.

İşçilerin gözleme ikram ettiği Sarıeroğlu, “Ormanlarımız kalbimiz. Dünyanın geleceğine katkı sağlıyorsunuz. Emek veriyorsunuz, alın teri döküyorsunuz. Çok kutsal bir iş yapıyorsunuz.” dedi.

Sarıeroğlu’na ziyaretlerinde, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Ümmühan Toksöz, Gençlik Kolları Başkanı Halil Talha Ülkü, ilçe başkanları, adaylar ve partililer eşlik etti.

Sarıeroğlu, Marmaris de sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi.

Siteler Mahallesi’nde düzenlenen toplantıda konuşan Sarıeroğlu, Marmaris ve Muğla için yeni bir sürecin yaşandığını, Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı’nın vizyonuna güvendikleri ve inandıklarını söyledi.

Seçim süreciyle ilgili sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin görüşlerinin kendileri için önemine değinen Sarıeroğlu, şöyle devam etti:

“Serkan Yazıcı’nın projelerini incelediğimde etkilendiğimi söylemek zorundayım. Kadın, engelli, hayvan dostu, çevre, çocuk dostu ve katılımcı bir belediyecilik anlayışının inşa edilecek olması beni heyecanlandırdı. Farklı süreçten geçiyoruz. İstişare olmadan sorunların çözümünün kolay olmadığı, ortak akılla birlikte hareket ederek hedeflere, hayallere ulaşılmasının mümkün olduğu bir süreç. Marmaris’in önünde tertemiz bir sayfa var.”

-“Güzel bir Muğla ve Marmaris hikayesi yazmak istiyoruz”

Sarıeroğlu, Muğla’da Cumhur İttifakı olarak yeni bir sayfa açtıklarını dile getirerek şunları kaydetti:

“Bu yeni sayfaya güzel bir Muğla ve Marmaris hikayesi yazmak istiyoruz. Güçlü adaylarla, güçlü istişarelerle adaylarımızı belirledik. Serkan Yazıcı, sivil toplum kuruluşlarının da katkısıyla Marmaris’e güzel hizmetlerde bulunur. Sporcu kimliği, sporun getirdiği centilmenlikle Marmaris açısından huzurun, kardeşliğin tesisi konusunda çok önemli. Herkesin siyasi görüşü olabilir. Farklı da olabilir. Her siyasi görüşten oy bekliyoruz. Marmaris’ten daha fazla oy bekliyoruz çünkü adayımıza çok güveniyoruz. 82 milyon vatandaşımıza 17 yıldır hizmet ediyoruz. Gece gündüz çalışıyoruz. Ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, birlik beraberlik içinde güçlü Türkiye olarak yolumuza devam etmek istiyoruz. Her kesimin desteği ve oyuyla yerelden başlayan hareketle ivme kazanacağız.”

– Seçim tırı ziyareti

Sarıeroğlu ve beraberindekiler, daha sonra Atatürk Anıtı Meydanı’nda seçim tırını ziyaret ederek projeler hakkında bilgi aldı.

Meydanda vatandaşlarla sohbet eden Sarıeroğlu, adayları Yazıcı için destek istedi.

Sarıeroğlu’na Marmaris ziyaretinde, AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Cumhur İttifakı AK Parti Marmaris Belediye Başkan Adayı Serkan Yazıcı, AK Parti Marmaris İlçe Başkanı Osman Ülgen ve partililer eşlik etti.


Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.