Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ’NDE KOÇ SPOR FEST

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ’NDE KOÇ SPOR FEST
 • 15.05.2019ŞAMPİYONLAI BELLİ OLDU

Türkiye’nin en geniş katılımlı gençlik ve spor festivali Koç Spor Fest’in bahar etabının altıncı ayağı tamamlandı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde düzenlenen Badminton Türkiye Şampiyonası’nda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi şampiyon oldu. Boks Türkiye Şampiyonası’nda ise Erzurum Atatürk Üniversitesi birinciliğe adını yazdırdı.

Koç Holding’in üniversiteli gençleri spor, müzik ve eğlence ile buluşturduğu, Türkiye’nin en geniş katılımlı spor organizasyonu Koç Spor Fest, bahar etabıyla üniversiteli sporcuların nefes kesen mücadelesine sahne oluyor. 62 branşta 26 bin üniversiteli sporcunun yarıştığı Koç Spor Fest’in bahar etabının altıncı ayağı, 9-10 Mayıs’ta Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde tamamlandı.

Badmintonda Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi zirvede

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde 9 üniversitenin katılımıyla düzenlenen Badminton Türkiye Şampiyonası’nda kadınlar kategorisinde Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi’nden Nazlıcan İnci şampiyon olurken, aynı üniversiteden İlayda Nur Özelgül ikinci ve Marmara Üniversitesi’nden Edanur Köybaşı üçüncü oldu. Erkekler kategorisinde ise Uludağ Üniversitesi’nden Ahmet Can Oruç birinci olurken, Yusuf Yaşar ikinci oldu. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nden Yasin Nurdaş ise üçüncülüğü elde etti. Takım sıralamasında ise Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi şampiyon olurken, Bursa Uludağ Üniversitesi ikinci, Gazi Üniversitesi üçüncü oldu.

Boksta birinci Erzurum Atatürk Üniversitesi

21 üniversiteden 69 sporcunun katılımı ile düzenlenen Boks Türkiye Şampiyonası takım sıralamasında; Erzurum Atatürk Üniversitesi zirveyi elde ederken, Gazi Üniversitesi ikinci, Süleyman Demirel Üniversitesi üçüncü oldu.

Gündüz Spor, Gece Athena Çoşkusu

Gündüz spor müsabakaları ve etkinliklerde keyifli anlar geçiren üniversite öğrencileri, akşam da alternatif rock müziğin en başarılı ve önemli grupları arasında yer alan Athena konserinde eğlendi. 2015’te Koç Spor Fest’in 10’uncu yılı kapsamında bu heyecanı 2. kez paylaşan Athena, Türkiye’nin dört bir yanına uzanan ve her yıl on binleri buluşturan, en büyük gençlik festivali sahnesinde ilk albümleri Skalonga’dan son albümleri Altüst’e kadar hit olmuş şarkılarının yanı sıra farklı müzik türlerini kendi tarzlarında yorumladıkları repertuvarları ile gençlerle buluştu.

2019 Koç Spor Fest Bahar Etabı’nda yer alan yeniliklerle mücadele ve fair play ruhu sahaların dışına taşındı

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde yaklaşık 3000 öğrenci, Koç Spor Fest’in programına bu yıl eklenen “Challange Zone” isimli mücadele parkurlarına katılarak mücadele ve fair play ruhunu sahaların dışına taşıdı. Yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için faaliyet gösteren sivil toplum oluşumu“Adım Adım” iş birliğiyle düzenlenen ‘Adım Adım Kampüs Koşuları’nın da altıncısı Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Toplam 30 öğrenci, Adım Adım Kampüs Koşuları’na katılarak sivil toplum örgütlerinin bağış kampanyalarına destek oldu.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi, bu yıl hayata geçirilen ve sporu merkezine alarak sağlıklı bir yaşam için farklı konularda pek çok içeriği yıl boyunca eğlenceli ve bilgilendirici bir yolla öğrencilerle buluşturan, aynı zamanda Koç Topluluğu şirketleri tarafından sağlanan fırsatlarla, öğrencilere kültür – sanat ve spor alanlarından aktiviteleri deneyimleme imkanı sunan istop isimli mobil uygulama ile tanıştı.

2019 KOÇ SPOR FEST ROTASI:

 • 18-19 Nisan 2019, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi
 • 24-25 Nisan 2019, Van 100. Yıl Üniversitesi
 • 29-30 Nisan 2019, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi
 • 2-3 Mayıs 2019, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
 • 6-7 Mayıs 2019, Antalya Akdeniz Üniversitesi
 • 9-10 Mayıs 2019, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
 • 13-14 Mayıs 2019, Samsun 19 Mayıs Üniversitesi

SAYILARLA KOÇ SPOR FEST:

 • 13 yılda 38 şehirde 40 üniversiteye gidildi, toplam 121 bin 400 kilometre yol kat edildi.
 • 220 binden fazla sporcu Koç Spor Fest’e katıldı.
 • 105 festivalde sahada 4 milyon, sosyal medyada ise 12 milyondan fazla gence ulaşıldı.
 • İlk senesinde üniversite spor oyunlarında branş sayısı 12 iken, son yıllarda bu sayı 62’ye yükseldi.
 • 400 tedarikçi ve 250 kişiden oluşan saha ekibiyle dev bir organizasyon gerçekleştiriliyor. Ekipte üniversiteli gençler de istihdam ediliyor.
 • Koç Topluluğu Şirketleri Arçelik, Avis, Aygaz, Beko, Bilkom, Fiat, Ford, Grundig, Koçtaş, Opet, Sek, Setur, Tanı, Tat, Tüpraş ve Yapı Kredi de düzenledikleri çeşitli etkinliklerle Koç Spor Fest’e destek veriyor.
 • Proje çerçevesinde geçtiğimiz yıllarda UNWomen, Turmepa, Çevko, Toplum Gönüllüleri Vakfı gibi birçok sivil toplum kuruluşuyla iş birliği yapılarak sahada öğrencilere sosyal sorumluluk odağında farklı içerikler sunuldu.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.