DOLAR 32,8536 0%
EURO 35,7285 0.1%
ALTIN 2.557,110,49
BITCOIN 21860520.00435%
Muğla
34°

AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Bodrum da sanat içinde sanat,

Bodrum da sanat içinde sanat,

28 Mayıs 2024 17:40
Bodrum da sanat içinde sanat,
2

BEĞENDİM

Bodrum da sanat içinde sanat, Bodrumlu Ünlü ailesi dede kız ve torun Kaberetto da sanat severlerle buluşuyor. Etkinlikte seksen dört yaşındaki Emekli öğretmen Korkmaz Ünlü altmış senedir sakladığı şiirlerini ‘Her Şey Bildiğin gibi’ adlı şiir kitabıyla kızı Yazar Ressam Özgün ünlü ‘İstismarın İki Yüzü’ ve Anahtar Papasın Altında’ kitapları ve yaptığı üç boyutlu ve çok yönlü tabloları ve Torunu Deniz Ada Özkan’ın eşsiz tablolarıyla üç nesil yapıtlarını sergiliyor. Sanatın bir aileyi nasıl birbirine yakınlaştırdığını hatta yapıştırdığını ve sanatın aralarında yeni bir iletişim dili olduğunu söylüyor Özgün Ünlü. Kızımın büyüyüp sanatla ilgilenmeye başlamasıyla ailede sanat rüzgarları esmeye başladı Küçük kızımız bize ilham oldu. Korkmaz Ünlü’nün kızına ve torununa öncü olup eski aşk defterlerini ortaya çıkarmasıyla ailenin yıllardır yazdıkları kitaplar, yaptıkları tablolar sanat severlerle buluştu.
Özgün Ünlüye ‘neden edebiyat neden resim’? diye sorduğumuzda Düşüncenin en silinmez en güzel aktarım aracı olan yazı ve onun mimarisi olan edebiyat, kitlelerin ruhuna en iyi işleyen ve sinen en önemli sanattır ve resim doğadaki eşsiz güzellikleri taklit etme çabamdır. Ailecek yaptıklarımız bu hayatın bize sunduğu güzelliklerle kıyaslanamaz aslında yaptığımız ustaca iki kelimeyi yan yana getirmek bir bez parçasına renk katmaktan başka bir şey değil. Kişisel gelişim kategorisinde yayınlanan kitabı ‘İstismarın İki Yüzü’ kitabında yazar tarafsızca suç, suçlu ve mağduriyeti, istismarın çeşitlerini, dünyanın istismar üzerinde döndüğüne dikkatleri çekiyor. Güne başlar başlamaz, işe giderken dinlediğimiz radyoda ki şarkının sözleriyle, reklamlarda ki sloganlarla sokakta ki tabelalarla her an istismar ediliyoruz ve ediyoruz. Sistemin dayattığı ve kendi yaşadığı istismarlara isyan olarak yazmaya başladığı kitabı Uzman kişilerinde beğenisiyle faydalı kitaplar arasın da yerini aldı. Bir medeniyetin daha yüksek bir idrak seviyesine ulaşabilmesi için toplumun faydalı ve güzel şeyler üretmesi ve yaratmasının gerekli olduğunu düşünüyor.
7 Aralık Çarşamba günü imza günü, resim sergisi ve eğlenceli bir organizasyonla Kaberetto da buluşmak dileği ile.

Tablolar

    En az 10 karakter gerekli
    Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


    HIZLI YORUM YAP

    Gizlilik politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Sitemizi kullanarak bu bilgiyi onaylamış sayılırsınız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.