BODRUM FEN LİSESİNE KAVUŞUYOR

BODRUM FEN LİSESİNE KAVUŞUYOR

9 Şubat 2024 13:17
BODRUM FEN LİSESİNE KAVUŞUYOR
1

BEĞENDİM

Bodrum’da öğrencilerimize daha kaliteli eğitim imkanları sunmak ve ilçemizdeki fen lisesi ihtiyacını karşılamak amacıyla İnşaat Yatırım Programı kapsamında yapılan çalışmalar neticelenmeye devam ediliyor. Bodrum Rehberlik Araştırma Merkezi projesinin hayırsever desteği ile başlamasının ardından Yarımada, Fen Lisesi kampüsüne de kavuşuyor.
BODRUM FEN LİSESİNE KAVUŞUYOR

İŞ İNSANI BÜLENT ECZACIBAŞI’NIN BAĞIŞIYLA BODRUM’DA İLK FEN LİSESİ AÇILIYOR

İlçemiz Ortakent Mahallesinde yaklaşık 12,5 dönüm hazine arazisi üzerine Bülent ECZACIBAŞI tarafından 20 derslikli fen lisesi binası, 200 öğrenci kapasiteli pansiyon binaları, tam teşekkülü kapalı spor salonu ve 30 hanelik öğretmen lojman binaları projesi için protokol imzalandı.

BODRUM’DA EĞİTİM DAHA DA GÜÇLENECEK

“Bodrum Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi” sayesinde LGS sınavından üst düzey puan alarak fen lisesine gitmeyi hak eden öğrencilerimizin daha nitelikli eğitim almaları sağlanacaktır. Bu sayede Yarımada’nın ve Muğla’nın eğitim kalitesi daha da yükselecektir.

NESİLLER BOYU GURUR DUYULACAK

Ülkemizin aydınlık geleceği için, yarınların sorumluluğunu taşıyan ve karşılarına çıkabilecek her zorluğun üstesinden gelebilecek ölçüde nitelikli, bilgili ve ideal sahibi bireylerin yetiştirileceği “Bodrum Bülent Eczacıbaşı Fen Lisesi” tüm eğitim camiamızı gururlandıracaktır.

Yapılan bu protokolün, Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK’ün “Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak” hedefine hizmet eden eğitim gönüllüsü hayırseverlerimize örnek olmasını dileriz.

İş insanı Sayın Bülent ECZACIBAŞI’na ilçemize kazandıracağı Fen Lisesi kampüsü için ve eğitime verdiği katkılardan dolayı teşekkür ederiz

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Gizlilik politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Sitemizi kullanarak bu bilgiyi onaylamış sayılırsınız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.