DOLAR 32,4997 -0.91%
EURO 34,9127 -1.02%
ALTIN 2.435,69-0,38
BITCOIN 2096663-4.0676%
Muğla
36°

AÇIK

03:58

SABAHA KALAN SÜRE

  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
Bodrum’da 1.Tyba Yacht Charter Show Başladi

Bodrum’da 1.Tyba Yacht Charter Show Başladi

3 Mayıs 2018 15:53
Bodrum’da 1.Tyba Yacht Charter Show Başladi
0

BEĞENDİM

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) tarafından gerçekleştirilen Uluslararası 1.TYBA Yacht Charter Show, 3-6 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin ilk yüksek kapasiteli mega yat marinası Yalıkavak Marina’da kapılarını sektör temsicilerine açtıDSC 7293

Dünya turizm talepleri, eğilimleri, hizmetleri açısından Türkiye’de yat turizminin hak ettiği değerlere ve profesyonelliğe ulaşması amacıyla sektör sorunlarının belirlenmesi ve çözümü, fırsatların değerlendirilmesi ile uluslararası tanıtımı amacıyla, geçtiğimiz yıl Nisan ayında kurulan TYBA tarafından bu yıl ilki gerçekleştirilen organizasyon gerek uluslararası, gerekse ulusal charter şirketleri ve acenteler tarafından büyük ilgi gördü.
Kuruluş hedeflerinin sektörü dünyaya iyi ve doğru bir şekilde tanıtmak olduğunu belirten TYBA Başkanı Şeref Sevi, derneğin üye sayısının gün itibarı ile 56’ya, tekne portföyünün de 300’e yaklaştığına dikkat çekerek, bu yıl ilki gerçekleşetirilen show ile sektörde ses getirecek bir etkinliğe imza atmayı hedeflediklerini ifade etti. Sevi; “Yalıkavak Marina’da gerçekleştirdiğimiz TYBA Yacht Charter Show ile, Uluslararası Yat Charter firmalarının ve ulusal firmaların, yerli ve yabancı teknelerle bir araya gelerek iş hacimlerinin karşılıklı olarak çoğaltılması hedeflenmiştir. Türkiye’deki Yatları ve personellerini incelemek, dünya çapındaki Yat Charter firmaları, Broker firmaları ve yatlarla tanışmak, yöneticileri, servics sağlayıcıları ve yatırımcıları bir araya getirmek için mükemmel bir fırsat olacaktır.” dedi.
DSC 7286
Sevi sözlerini “Geleneksel olarak inşa edilmiş ve Türkiye dışında da faaliyet gösteren ticari yatlarımız, heyecan verici tatil fırsatları sunma ve müşterilere tüm bütçe aralıklarında seyahat deneyimi yaşatma fırsatı sunmaktadır. Süper Yat Marinaları kategorisinde İngiliz The Yacht Harbour Association(TYHA)’nın 2018 Altın Çapa ödülü ve 5 Altın Çapa sertifikası sahibi olan Yalıkavak Marina, 135 metre uzunluğa kadar olan ve 620 yat kapasitesi ve süperyat tesisleri ile her boyuttan yatları ağırlayabilmektedir. Bu nedenle bu fırsatı uluslararası yat işletmecilerine duyurmak ve yerinde göstermek için en uygun merkezdir. Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı ve arkadaşlarının gezileri daha sonra dünyaca tanınacak Mavi yolculuk gezilerinin başlangıcını oluşturmuştur. Bu nedenle, bu seneki etkinliğimizin simgesi olarak Bedri Rahmi Eyüboğlu’nun 1974 yılında Göcek’te resmettiği kaya çizimini kullanıyoruz. O gün mavi yolculukta hissetiklerini, bugün bu kaya resmini gören herkes hala aynı duyguyla paylaşmaktadır.
Desteklerinden dolayı Yalıkavak Marina, TAV Airports, Bodrum Belediyesi, Pegasus, CarrefourSA, Mudo Concept, Caresse Resort and Spa, Spektr Hotel Spa, , AG Limousine, Bodrum Genie, Nature Bodrum ve basın sponsorlarımız Motor Boat , Naviga , Super Yacht Times , The World Of Yachts, Yacht & Türkiye’ye teşekkür ederiz. VIRA DEMIR ! Nice Sezonlara.” şeklinde tamamladı.
DSC 7273DSC 7280 1
TYBA HAKKINDA:
Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA), dünya turizm talepleri, eğilimleri, hizmetleri açısından Türkiye’de yat turizminin hak ettiği değerlere ve profesyonelliğe ulaşması amacıyla sektör sorunlarının belirlenmesi ve çözümü, fırsatların değerlendirilmesi amacıyla Nisan 2017’de kurulmuştur. TYBA bünyesinde 56 üye firma ve yaklaşık 300 tekne bulunmaktadır.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Gizlilik politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Sitemizi kullanarak bu bilgiyi onaylamış sayılırsınız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.