BODRUM’DA ‘BİZİM ALİ’YE DİKKAT

BODRUM’DA ‘BİZİM ALİ’YE DİKKAT

16 Ocak 2024 21:04
BODRUM’DA ‘BİZİM ALİ’YE DİKKAT
0

BEĞENDİM

2019’da sadece 13 bin 729 oy farkla galip gelen CHP, seçime bu kez Millet İttifakı desteği olmadan giriyor.

Hürriyet Gazetesi yazarı Yalçın Bayer Bodrum’daki yerel seçim sürecine ilişkin izlenimlerini “Bodrum’da Bizim Ali’ye dikkat” başlığıyla köşesine taşıdı.

 

BODRUM’DA ‘BİZİM ALİ’YE DİKKAT

CHP, Muğla’da Dr. Osman Gürün sonrasında büyükşehir belediye başkanı arayışını sürdüryor. Özellikle Bodrum’da mevcut belediye başkanı Ahmet Aras, kendisi için büyükşehirde bir alan açmaya çalışırken, Bodrum’un yerel dinamikleri bir önceki dönem meclis üyeliği ve birçok STK’da yöneticilik yapan Harita ve Kadastro Mühendisi Ali Öztürk’ü işaret etmeye başlamış bile. Kampanyasını onlarca projeden oluşan ‘Birlikte Başarabiliriz Bodrum’ kitabı ve bu kitapta kendisine destek veren kanaat önderleriyle paylaşan Ali Öztürk ‘Bizim Ali yapar’ sloganıyla seçmenin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Mesleğinden gelen deneyimiyle Bodrum’daki birçok plan ve imar sorununa çözüm üreten Ali Öztürk’ün, anketlerde diğer adayların ve mevcut belediye başkanının da önünde çıkmayı başarmış diye konuşuluyor.

 

Bu ise aradaki farkı çok geriye çeken büyük bir handikaptır. Cumhur İttifakı blok halinde zaiyat vermeden giriyor. CHP’nin kimden, nasıl ve hangi aklı aldığını bilemem! Bildiğim bir şey var ki o da bizlerin telefonlarına cevap vermedikleri ve son seçimlerde sadece İstanbul’da aldığımız 50 binin üzerindeki oyu önemsemedikleridir.

Bana şimdi diyeceksiniz ki “Hocam siz yine de destek verin.” O iş öyle olmuyor maalesef! Seçmen partisini resmen ilan edilmiş bir birliktelik içinde görmediğinde oy vermiyor kardeşim. İttifak görüntüsü, katılan parti oylarının dışında sinerji oylarını beraberinde getiriyor. Sizler bizleri değil bunu göremeyen ya da görmek istemeyen CHP yönetimini ikaz ediniz. Zira bizler tüm iyi niyetimizle gerekeni yaptık.

Ne yazık ki kazanma ihtimalimiz olmazsa dahi ülke genelinde seçime katılmak zorundayız. Çünkü aksi halde hukuken bundan sonraki seçimlere katılma hakkımızı kaybederiz. Aynı şey CHP’nin araması gereken diğer partiler için de geçerlidir. Başta CHP Genel Başkanı Sayın Özgür Özel olmak üzere tüm adayların da bunu biliyor ve görüyor olması gerekirdi. Ne yapılmaya çalışılıyor anlamak mümkün değildir.

 

Kimse hayal görmesin. Başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde büyük bir hüsran yaşanacaktır.

Demedi demeyin!

Bakın huzurunuzda Özgür Özel, Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş beylere son kez çağrı yapıyorum: Bırakın televizyonlarda gereksiz tartışmaları.

Millet İttifakı bileşenlerini, Adalet Partisi’ni, Genç Parti’yi, Zafer Partisi’ni, Memleket Partisi’ni, Doğru Parti’yi, Bağımsız Türkiye Partisi’ni, Milli Yol Partisi’ni tekrar tekrar arayın, ikna edin, aday koymuşlarsa geri çektirin ve ne yapıp edip büyük bir ittifak kurun. Katılmayanı ifşa edin zira bu seçim bundan sonra müspet ya da menfi yönde olacakların önünü açacak bir kader seçimi olacaktır. Biz hazırız ve bir telefon kadar yakınız. Aksi halde sizler de aynı yere hizmet ediyorsunuz.

Tarih sizleri affetmeyecektir.

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Gizlilik politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Sitemizi kullanarak bu bilgiyi onaylamış sayılırsınız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.