Bodrum Haber ve Son Dakika Gelişmeleri -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Bodrum’da duyarlı vatandaşlardan iyilik hareketi başlatıldı

Bodrum’da  duyarlı vatandaşlardan iyilik hareketi başlatıldı
  • 22.03.2020

Koronavirüs salgını nedeniyle günlerdir başta yaşlılarımız için olmak üzere ‘evde kal’ uyarısı yapılıyor. Dün, İçişleri Bakanlığı genelgesi ile 65 yaş üstü kişilerin dışarı çıkmalarına kıstlama getirildi. Bazı gençler ise, evinden çıkamayan yaşlılar için yardım kampanyası başlatarak market-fırın alışverişi gibi ihtiyaçlarını yerine getiriyor. Bodrum’da  duyarlı vatandaşlar ise mahallelerindeki yaşlılar için yardım kampanyası başlattı.

Yaşlılara koronavirüs nedeniyle dışarı çıkma yasağı gelmesinin ardından, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde gençler, yaşlılara için yardım kampanyası başlattı.Bodrum’da  Yaşlıların ihtiyacını karşılayan vatandaşalr evlerindeki pişirdikleri yemekleri yaşlılar ie paylaşırken için market, fırına giderek verdikleri siparişi evlerine getiriyor.

Koronavirüse karşı riskli grupta olan kronik hastalığı bulunanlar ve 65 yaş üzerindeki vatandaşların sokağa çıkmaması uyarıdan yasağa dönüşürken, Bodrum’dasite yöneticisi Seden Özbaylan bu kişilere yardımcı olabilmek için bir iyilik hareketi başlattı. Evden çıkmayan komşuları için günlük market alışverişlerini yapmaya başlayan Özbaylan , 

Türkiye’de koronavirüs salgınına karşı yetkililer ve vatandaşlar önlemini artırdı. Vaka sayısının günbegün arttığı salgına karşı en riskli olan gruplar da kronik hastalığı olanlar ve yaşlılar. Hem yetkililer, hem de uzmanlar evlerinden 

önlem amacıyla evlerinden çıkmayan yaşlı komşuları için bir iyilik hareketi başlattı. Mahallemizdeki i 60 yaş üzerinde ve rahatsızlığı olan varsa alışverişlerini yapabiliriz. İhtiyaç duyarsanız lütfen çekinmeyin’ yazılı not ile market alışverişleri için gönüllü olacağını duyurdu. 

“Son günlerde karantina haberlerini duyunca, halkın birçok kesiminden insanın ne yapacağını dert ettim. Sonra, ilk önce insan kendi komşularımızla  başlamalı diye düşündüm. Komşularımın biraz güvene ihtiyaçları var. Onlara da örnek olmam gerekiyor. Böyle kriz anlarında ne yapmaları gerektiğini görmeleri gerekiyor. ve onların yanında olduğumuzu hatırlatmak gerekir dedi.

. Umarım koronavirüs salgınını birlikte atlatacağız, çünkü birlikte atlatılacak bir durum. Diğer apartman yöneticileri de bizi örnek almaya başladı. Bence yapılması gereken bir şeydi bu. Materyalist bir hayatımız var, aslında öyle olmadığını bir karantina zamanı, bir salgın zamanı daha iyi anlıyor insan. Ben bencillik virüsünün daha tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Herkes kendini düşünürse hayat hiçbir şekilde devam etmez. Bu iyilik virüsünün yayılması burada başarılı oldukça, diğer mahallelere de örnek olabiliriz” diye konuştu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.