DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 2167236-0.99953%
Muğla
29°

AÇIK

17:07

İKİNDİYE KALAN SÜRE

  • FİNANSİF
  • İNTERAKTİF
  • HESAP
Botav Genel Kurulu Yapıldı

Botav Genel Kurulu Yapıldı

5 Mayıs 2018 21:49
Botav Genel Kurulu Yapıldı
0

BEĞENDİM

Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) olağan genel kurul toplantısı gerçekleştirildi.

The Bodrum Paramount Hotel & Resort’te düzenlenen toplantıya Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Kocadon, Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt, Bodrum Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Erdoğan Başeymez, Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, IMEAK Denizciler Derneği Bodrum Şube Başkanı Orhan Dinçve BOTAV Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

4 Mayıs Cuma günü saat 15.00’te gerçekleşen toplantıda açılış ve yoklamanın ardından Divan Heyeti oluşturuldu; Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. BOTAV genel kurul tutanaklarının Divan Heyeti tarafından imzalanmasına yetki verilmesi ile toplantı başladı.

Toplantıda öncelikle 2017 yılı BOTAV faaliyet raporu okundu. Ardından Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kocadon, 2017 yılı BOTAV tanıtım çalışmalarını ve Bodrum turizm faaliyetlerini değerlendirerek turizmci üyelerle yeni sezondan beklentilerini paylaştı.

Başkan Mehmet Kocadon, “Bodrum Tanıtma Vakfımız, kurulduğundan bugüne kadar hep süreçlerden geçti. BOTAV olarak zaman zaman yalnız kaldık zaman zaman genel kurulları yapamadık ama son zamanlarda bu güzel vakfımızı farklı bir boyuta taşıdık. Sadece Muğla’mızda değil, ülkemizin bütün bölgelerinde örnek bir vakıf haline geldik. Dikkat ettiyseniz bizde imkansız diye bir şey hiçbir zaman yok. İmkansızlıklar bizi her zaman birbirimize bağladı. 2015-2017 yılları arasında herkesin turizmden zorlandığı yıllarda, tanıtımdan bile vazgeçmişlerdi ama biz ısrarla tanıtımımıza devam ettik. Zaman zaman eleştirilebiliyoruz ve eleştirilelim. Bu önemi değil. Bizim için önemli olan Bodrum’a inen uçak sayısıdır. Eleştiri yapanlar neden eleştirdiklerini de bilmiyorlar. ‘Fuarlarda ne işiniz var’ diyorlar. Hiçbir işimiz olmasa da Bodrum prestijdir, Bodrum bir markadır ve geçim kaynağımız turizm ise oralarda olmak zorundadır. O isimle beraber o bayrak, o fuarlarda dalgalanacaktır, arkadaşlar. Şimdi şöyle bir baktığımızda yılda 30’a yakın fuara katılıyoruz. Bunun altında yatan tek neden, inanmak ve birbirimize güvenmektir. Özellikle Bodrum’un son 10 yılında, sivil toplum örgütleri ile müthiş bir birlik ve beraberlik yakaladık. Başta Muğla Valiliği ve Bodrum Kaymakamlığı’nın bize verdikleri destekleri unutmamak lazım. Ben bu birlik ve beraberliği sağlayan ve birçok Türkiye’nin bölgesine örnek olan siz değerli vakıf üyelerine, yönetim kuruluna ve tabi ki bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan turizmci arkadaşlarımız ile Sayın Valimize ve Sayın Kaymakamımıza bir defa daha sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum.” şeklinde konuştu.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz ise konuşmasında “Şüphesiz ki, uzun yıllardır Bodrum’un tanıtımı için faaliyet gösteren BOTAV önemli bir kuruluşumuz, vakfımızdır. Sayın Başkanımızın da ifade ettiği gibi birçok yere örnek olan çalışmaları var. Geçen sene biliyorsunuz Bodrum Tırı çalışmasıyla da yerli turizme yönelik önemli faaliyetlerde bulundu. Ve inanıyorum ki bunun bize çok faydası oldu. Çünkü biliyorsunuz, turizmde şu son beş yılda büyük sıkıntılar yaşadık ama şükürler olsun ki bu yıl artık göstergeler bize umut veriyor.” dedi.

Konuşmaların ardından genel kurulda geçtiğimiz yılın (2017) gelir – gider tablolarının okunması ve 2017 denetleme kurulu raporunun okunmasının ardından raporlar üzerinde görüşüldü. 2017 yılı faaliyet raporu ve gelir – gider tabloları onaylanarak yönetim kurulu ibra edildi. 2017 yılı denetleme raporunun onayı ve denetleme kurulunun ibrası, 2018 yılı tahmini bütçenin okunması, bütçe üzerinde görüşme yapılması ve onayı, 2018 yılı aidatlarının görüşülmesi ve kararının ardından ise BOTAV’a yeni üye olacak ve üyelikten ayrılacak olanların genel kurula sunumu ve kabulü yapıldı. Bu kapsamda IMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi ile diğer turizmci üyeler, üyelerin bilgisi ve onayına sunuldu. Toplantı sonuna doğru da yönetim kuruluna gider kalemlerinde fasıllar arası aktarma yetkisi verildi.

Bodrum’a ve tanıtım çalışmalarına verdiği desteklerden ötürü BOTAV adına Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz’a ise teşekkür eden divan heyeti, Başkan Mehmet Kocadon’un ve BOTAV yönetim kurulu üyelerinin onayıyla kendisini BOTAV Onur Üyesi olarak ilan etti.

Yönetim kurulu üyelerinin iletmek istedikleri mesajlar, dilek ve temennilerin ardından genel kurul sona erdi. Protokol ve yönetim kurulu üyeleri toplantı sonrasında düzenlenen kokteylde yeniden bir araya gelerek birlik ve beraberliklerini pekiştirdi.

•••
bodtav genel kurulu yapildi 1 e1525549733291

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Gizlilik politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Sitemizi kullanarak bu bilgiyi onaylamış sayılırsınız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.