CHP BODRUM ADAY ADAYLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA

CHP BODRUM ADAY ADAYLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA

5 Şubat 2024 16:14
CHP BODRUM ADAY ADAYLARINDAN ORTAK AÇIKLAMA
0

BEĞENDİM

 

CHP’li aday adaylarından “Bodrum’u yeniden değerlendirin” talebi
Muğla’nın Bodrum ilçesinde CHP ilçe teşkilatı önünde akşam saatlerinde basın açıklaması yapan CHP Bodrum Belediye Başkan aday adayları, genel merkez tarafındın Bodrum Belediye Başkan adayı olarak atanan Tamer Mandalinci’nin yerine aday olan 23 CHP’li üye arasından seçim yapılması gerektiğini belirterek ortak basın açıklaması

CHP Genel Merkezi’nin konuyu ilk MYK toplantısında ele alması istendi. Basın açıklamasını okuyan aday adaylarından Cafer Taşkan “Cumhuriyet Halk Partisi ilke ve disiplini içerisinde aylardır çalışan adayların emek ve çabaları heba edilip yok sayılmıştır” dedi.

CHP Genel Merkezi’nin Bodrum Belediye Başkan adayı olarak Tamer Mandalinci’nin adının açıklamasının ardından CHP ilçe teşkilatı karıştı. CHP’li aday adaylarından birisi istifa ederken 16 aday adayı bugün CHP İlçe Binası’na gelerek genel merkezin belirlediği adayın seçimli usulünün hukuki olmadığını belirterek itiraz dilekçesi verdiler.

 

 

SARUHAN: AMAÇ KENTİN EN İYİ ŞEKİLDE YÖNETİLMESİDİR

Ardından CHP İlçe Teşkilatı önünde basın açıklaması önünde aday adayları basın açıklaması yaptı. Daha önce Yalıkavak Belediye Başkanlığı yapan Mustafa Saruhan “CHP kaderine razı olanların oluşturduğu bir parti değildir. CHP adalete, hukuka, liyakata sahip olanların ve o düşüncenin peşinde koşanların partisidir. Biz de bu ilkeler ışığında yola çıkmış ve mücadele vermiş arkadaşlarınız, değerlendirmeler yapıldı ve biz adaylar olarak şunu anlamakta zorlandık neden bizler aday adayı olduk neden bizler mülakata tabi tutulduk neden bizler kamuoyuna sunulduk ne eksiğimiz vardı da hiçbirimiz değerlendirilmedik, başka arkadaşımız göreve atandı saygı duyulacak işler elbette vardır kişilerle işimiz asla olmadı Olmaz hep amaca bakmak lazım amaç kentin en iyi şekilde yönetilmesi olmalıdır” dedi.

 

Saruhan’ın konuşmasının ardından basın açıklamasını aday adaylarından Cafer Taşkan okudu. Taşkan Şunları söyledi.

HALKIN ÖNÜNE EN İYİSİNİ ÇIKARTMAK İÇİN BİR YARIŞA GİRDİK

“Saygıdeğer Bodrum Halkı ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezine;

Bizler, Atatürk’ün kurmuş olduğu, 100 yıllık geleneğe sahip Cumhuriyet Halk Partisi’nin Bodrum Belediye Başkanlığı için aday adayı olmuş 23 yetkin kişiyiz.

Parti geleneklerimizi her zaman dikkate alarak, bu güne dek içinde büyütüldüğümüz sosyal demokrat algımız ve kurulduğu günden bu yana partili büyüklerimizin bizlere aşıladığı demokrasi anlayışıyla, yerel seçim öncesi 23 Cumhuriyet Halk Partili aday adayı olarak parti çatımız altında hep birlikte, saygılı bir yarışa girdik.

Adı üstünde; ADAY ADAYLIĞI, siyasi partilerin, en liyakatli, en donanımlı ve geleceğe yönelik projeleri olan aday adayları arasından, halkın önüne en iyisini çıkartmak için başlattığı bir yarış sürecidir. Partinin en iyi adayını halkın önüne çıkartmak, hem partiyi gururlu ve başarılı kılar hem de bu adayla kazanılan seçim halkı refaha ve istikrara taşır.

İl ve İlçe örgütlerinin öngörülerine rağmen, Bodrum’da aday adaylığı sürecinin yok sayılıp, adaylık başvurusu dahi yapmamış dışarıdan bir aday ile yola devam kararı, son yirmi yıldır ana muhalefet olarak parti liderliğimizin her daim yanlışlara karşı eleştirileri ve de demokrasiyi şiar edinmiş anlayışlar için tepeden inme atamalara karşı duruşu bu gelişen süreç içerisinde biz aday adayları açısından büyük bir şaşkınlık ve hayal kırıklığı yaratmıştır. Ama daha vahimi, Bodrum halkından yükselen şaşkınlık sesleri, üzülerek belirtiyoruz ki bu yaklaşımın karşılık bulamadığının açık göstergesidir” dedi.

 

AYLARDIR ÇALIŞAN ADAYLARIN EMEK VE ÇABALARI HEBA EDİLMİŞTİR

Yaklaşık 200 CHP’linin de izlediği basın açıklamasının sonunda Taşkan “Kıymetli Bodrumlular Cumhuriyet Halk Partisi ilke ve disiplini içerisinde aylardır çalışan adayların emek ve çabaları heba edilip yok sayılmıştır.

Tüm siyasetçiler bilir ki meydanları kutlama için doldurmak kolaydır. Bizler isterdik ki Cumhuriyet Halk Partisi motive edilmiş bir kalabalıkla meydanı dolduracağına, sergilediği demokratik duruşla, yürekten, coşkuyla sokağa dökülen bir halkla meydanı doldurabilmiş olsaydı.

Hatalar yapılabilir. Ama önemli olan bu hatalardan vahim sonuçlar doğmadan dönebilmektir. 100 yıllık bir geleneğe bağlı Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin, ortaya konan bu antidemokratik hatadan ilk Parti Meclisi Toplantısında dönmesi en büyük temennimizdir. Bizlerin talebi, aday adayları arasında ön seçim yapılarak Bodrum Belediye başkan adayımızın bu yöntemle belirlenmesidir.Bodrum ilçesinin Cumhuriyet Halk Partili 23 aday adayı olarak bunu kamuoyunda açıklamak boynumuzun borcudur.Bu hatadan dönülmez ise partimiz çok ağır, kurumsal bir zarar görecek ve daha vahimi, seçimde telafisi olamayacak zararlara uğraması kaçınılmazdır.Halkımıza saygı ile duyururuz.” Diyerek açıklamasını alkışlar arasında sonlandırdı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Gizlilik politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Sitemizi kullanarak bu bilgiyi onaylamış sayılırsınız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.