Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekliye hak ettiğini vereceğiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekliye hak ettiğini vereceğiz

28 Şubat 2024 12:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekliye hak ettiğini vereceğiz
0

BEĞENDİM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekliye hak ettiğini vereceğizCumhurbaşkanı Erdoğan: Emekliye hak ettiğini vereceğiz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya mitinginde halka hitap etti. Erdoğan, “Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye yükseltmek için devlet ve millet olarak daha çok çalışacağız. Ortaya çıkan kazançtan emekliye hak ettiğini vereceğiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya mitinginde halka hitap ediyor.

Öncelikle sizlere geçtiğimiz Mayıs seçim sonuçları için bir teşekkür borcumuz var. Destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum. 31 Mart’ta da aynı oyları vermeye hazır mıyız? Şayet hanımlar çok iyi çalışırsa bu iş olur. Gerçek belediyecilik için söz veriyor musunuz? Cumhur İttifakı olarak Kütrahya’da eser ve hizmet yarışı için ayrı adaylarla seçime girdik. Her Kütahyalı vatandaşımızın bizim gönlümüzde ayrı yeri var. Seçimler gelip geçer ama muhabbet baki kalır. Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Emekliye hak ettiğini vereceğiz – Resim : 1

MEYDANI KİRLİ İTTİFAKLARA BIRAKMAYACAĞIZ
Ülkemizin güvenliğine, istikraraına, hedeflerine göz dikenlere asla fırsat vermeyeceğiz. Bu millet sırtını terör örgütlerine dayayanlara en güzel dersi sandıkta verdi. Bugüne kadar olduğu gibi 31 Mart’ta da millettimizle omuz omuza verip meydanı kirli ittifaklara bırakmayacağız.

Ülkemizin Gezi olaylarından bu yana süren sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Önümüze hangi badire çıkarsa çıksın ülkemizi hedeflerine doğru götürüyoruz. Yeri geldi darbecilere karşı, yeri geldi sınırlarımıza dayanan teröristlerle boğuştuk. Cudi’de Gabar’da Besler’de gömdük. Türkiye’de kendilerine yer bulamadılar.

EMEKLİYE HAK ETTİĞİNİ VERECEĞİZ
Hiç şüphesiz hayat pahalılığıyla da mücadele ettik. Hayat pahalılığının en çok etkilediği kesimin başında emeklilerimiz vardır. Gönlümüz vatandaşlarımızın hayatlarını daha iyi şartlarda sürdürmesidir. Ekonomi dediğimiz olay hesap kitap işidir. Türkiye karşılıksız elde ettiği gelir kaynaklarına sahip değildir. Biz çalışıp kazanmak zorundayız. Kardeşlerimiz en düşüğü 10 bin lira olan emekli maaşı yeterli mi? Elbette değil. Peki emekli maaşlarını arzu ettiğimiz seviyeye nasıl yükselteceğiz. Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye yükseltmek için devlet ve millet olarak daha çok çalışacağız. Ortaya çıkan kazançtan emekliye hak ettiğini vereceğiz. Bizim ülkemizde 16 milyon emeklimiz var. Emekli maaşına 7 bin TL eklemek bütçeden 1.9 trilyon lira eklemek demek.

2024 yılı boyunca ülkemizde tek çivi çakmasak tüm yatırım bütçesini buraya aktarsak bile buraya yetmiyor. Deprem harcamalarını buraya harcasak yine yetmiyor. Burada konuştuğumuz emeklilerimizin mevcut maaşları değil, istenen seyyanen artış talebidir. Seyyanen artışların emekli maaşları arasında yarattığı adaletsizliğin farkındayız. Sırtında yumurta küfesi taşımayaanlar istediği gibi atıp tutabilirler. Biz yaptığımız her işin hesabını 85 milyona vermekle mükellefiz.

Sadece 6 Şubat depremlerinin ülkemize maaliyeti 104 milyar dolar. Hayat pahalılığı başta olmak üzere ekonomik dengeleri yerine oturtmak için güçlü bir program uyguluyoruz. Yıl sonundan itibaren olumlu sonuçları görmeye başlayacağız. Siz oturdukları yerden atıp tutanlara bakmayın. Onlar bozgunculuk peşinde koşuyor. Bugünkü sıkıntıların üstesinden gelecek olan biziz. Milletimizden sabır istiyoruz. İnşallah yarınlarımız bugünümüzden daha iyi olacak.

 

 

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.


HIZLI YORUM YAP

Gizlilik politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Sitemizi kullanarak bu bilgiyi onaylamış sayılırsınız. Detaylar için gizlilik politikamızı inceleyebilirsiniz.